Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 09:42

Britskej banke sa podarila prvá obchodná transakcia pomocou technológie blockchain

Išlo o transakciu pre globálne poľnohospodársku a potravinársku skupinu Cargill, ktorú HSBC uskutočnila spolu s ING Bank.

Britskej banke sa podarila prvá obchodná transakcia pomocou technológie blockchain
Zdroj: Reuters

Prvú transakciu vo svete medzinárodného obchodu s využitím technológie blockchain vykonala britská banka HSBC Holdings. Potvrdilo sa tak, že táto technológia je komerčne životaschopná vo financovaní medzinárodného obchodu, uvádza sa v dnešnom vyhlásení banky. Technológia blockchain je šifrovaná databáza transakcií s kryptomenami.

Išlo o transakciu pre globálne poľnohospodársku a potravinársku skupinu Cargill, ktorú HSBC uskutočnila spolu s ING Bank. "Využitie technológie blockchain znamená, že financovanie obchodu bude jednoduchšie, rýchlejšie, bezpečnejšie a transparentnejšie," uvádza vyhlásenie HSBC.

Používanie technológie blockchain v bankovníctve by malo obmedziť riziká podvodov v akreditívnych a iných transakciách, ako aj znížiť počet nutných krokov.

Akreditív je formou platby, ktorá sa v medzinárodnom obchode využíva k obmedzeniu rizík pri obchodných platbách najčastejšie. Týmto spôsobom sa ročne uskutočnia obchody za viac ako dva bilióny dolárov. Znamená to však vypracovanie niekoľkých papierových dokumentov a ich výmena trvá zhruba päť až desať dní. V prípade Cargill transakcie trvala 24 hodín, napísala agentúra Bloomberg.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.