Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 10:09

Soros urobil významný obchod. Investoval milióny do automobilky Tesla

Investičná spoločnosť Georgea Sorosa nakúpila dlhopisy výrobcu elektromobilov Tesla.

George Soros
Zdroj: Reuters

Investičná spoločnosť amerického finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa v prvom štvrťroku nakúpila dlhopisy výrobca elektromobilov Tesla v hodnote 35 miliónov dolárov. Informovala o tom dnes agentúra Reuters, podľa ktorej tak automobilka vedená podnikateľom Elonom Muskom získala významného podporovateľa.

Investičná spoločnosť Soros Fund Management v správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) uviedla, že kúpila konvertibilné dlhopisy Tesly splatné v marci budúceho roka.

Konvertibilné dlhopisy môžu byť vymenené za akcie danej spoločnosti vo vopred stanovenom pomere.

Automobilka Tesla dlhodobo zápasí so stratami, ktoré musia pokrývať peniazmi od investorov. V médiách sa opakovane objavujú špekulácie ohľadom možného bankrotu firmy.

Musk je teraz podľa agentúry Reuters investormi tlačený k tomu, aby dokázal, že firma je schopná odstrániť problémy pri výrobe nového vozidla Model 3, zastaviť odchody vedúcich pracovníkov a vyriešiť otázky okolo nehôd jej elektromobilov vybavených technológiami pre automatické riadenie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.