Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 00:00

Facebook má ďalší problém. Nezabezpečené aplikácie

Mark Zuckerberg
Zdroj: Reuters

Jedna z najznámejších sociálnych sietí na svete má už 14 rokov a počas nich sa jej nesmierne darilo. Teraz prežíva jeden škandál za druhým. Sprísňovanie daňových podmienok, masívne úniky dát, ovplyvňovanie prezidentských volieb v USA či nátlak svetových mocností s podmienkou presúvania údajov o občanoch do ich krajín.

Technologický gigant aktuálne nestačí hasiť množiace sa problémy. Najnovšie ide o aplikácie, ktoré môžu takisto stáť za únikmi dát o používateľoch populárnej sociálnej siete. „Zhruba 200 aplikácií bolo suspendovaných, kým sa dôkladne nepreskúma, či skutočne nejaké údaje zneužili,“ uviedol viceprezident Facebooku Ime Archibong.


Problémové aplikácie
Najrozšírenejšia sociálna sieť identifikovala približne 200 aplikácií, pri ktorých má podozrenie na zneužívanie údajov o svojich používateľoch. Firma tiež uviedla, že v rámci vyšetrovania, ktoré v marci ohlásil jej zakladateľ a generálny riaditeľ Mark Zuckerberg, už preverila tisíce aplikácií. Vyšetrovanie, ktoré ohlásil Zuckerberg, sa tý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.