Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 07:47

Spojené štáty rozšírili sankcie proti vedeniu hnutia Hizballáh

Ide už o tretiu vlnu sankcií, ktoré Washington vyhlásil po odstúpení od iránskej jadrovej zmluvy z minulého týždňa.

Spojené štáty rozšírili sankcie proti vedeniu hnutia Hizballáh
Zdroj: Reuters

Spojené štáty v stredu rozšírili sankcie proti vedeniu libanonského radikálneho hnutia Hizballáh a jeho dvom najvyšším predstaviteľom.

Oznámila to agentúra Reuters. Sankcie, ku ktorým sa pripojili aj americkí spojenci z oblasti Perzského zálivu, postihujú vodcu Hizballáhu Hassana Nasralláha a jeho zástupcu Naim Kásima.

Ministerstvo financií USA, ktoré sankcie proti zahraničným subjektom vyhlasuje, zaradilo do sankčného zoznamu rovnako ďalšie štyri osoby a saharskú odbočku Islamského štátu. Ide už o tretiu vlnu sankcií, ktoré Washington vyhlásil po odstúpení od iránskej jadrovej zmluvy z minulého týždňa.

"Zacielením na vedenie Hizballáhu odmietame prijať falošné rozlišovanie medzi takzvaným politickým krídlom hnutia a globálnym teroristickým sprisahaním," uvádza ministerstvo vo vyhlásení. K sankciám sa pripojili Saudská Arábia, Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar a Spojené arabské emiráty.

V utorok USA vyhlásili sankcie proti šéfovi iránskej centrálnej banky Valíolláhovi Sajfovi, ktorý podľa amerického ministerstva financií prevádzal hnutiu Hizballáh miliónové sumy. Sankciám je vystavená aj iracká banka al Bilad, ktorá prevody sprostredkovala.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.