Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 11:47

Náklady Nemecka spojené s migráciou narástli. Dosiahli takmer 21 miliárd eur

Nemecku sa vďaka veľmi dobrej hospodárskej situácii darí tieto výdavky kryť bez deficitov štátneho rozpočtu.

Angela Merkelová
Zdroj: Reuters

Na boj proti príčinám migrácie a starostlivosť o utečencov dalo Nemecko vlani takmer 21 miliárd eur. S odvolaním sa na vládne údaje to uviedol denník Handelsblatt, podľa ktorého ale v sume ešte nie sú zahrnuté všetky výdavky obcí súvisiace s migráciou.

Väčšina z 20,8 miliardy eur smerovala na opatrenia, ktoré majú zlepšiť situáciu v krajinách, odkiaľ migranti do Európy smerujú. Vlani na ne išlo 14,2 miliardy eur.

Zvyšná suma - teda 6,6 miliardy eur - smerovala do spolkových krajín a do komunálnej oblasti, kde bola využitá najmä na integráciu utečencov, náklady na ich ubytovanie a ďalšie podobné výdavky.

Náklady spojené s migráciou v Nemecku v posledných rokoch výrazne narástli, pretože do krajiny od roku 2015 prišlo okolo 1,4 milióna žiadateľov o azyl.

Napriek tomu sa vďaka veľmi dobrej hospodárskej situácii darí spolkovej republike tieto výdavky kryť bez deficitov štátneho rozpočtu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.