Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 11:47

Náklady Nemecka spojené s migráciou narástli. Dosiahli takmer 21 miliárd eur

Nemecku sa vďaka veľmi dobrej hospodárskej situácii darí tieto výdavky kryť bez deficitov štátneho rozpočtu.

Náklady Nemecka spojené s migráciou narástli. Dosiahli takmer 21 miliárd eur
Zdroj: Reuters

Na boj proti príčinám migrácie a starostlivosť o utečencov dalo Nemecko vlani takmer 21 miliárd eur. S odvolaním sa na vládne údaje to uviedol denník Handelsblatt, podľa ktorého ale v sume ešte nie sú zahrnuté všetky výdavky obcí súvisiace s migráciou.

Väčšina z 20,8 miliardy eur smerovala na opatrenia, ktoré majú zlepšiť situáciu v krajinách, odkiaľ migranti do Európy smerujú. Vlani na ne išlo 14,2 miliardy eur.

Zvyšná suma - teda 6,6 miliardy eur - smerovala do spolkových krajín a do komunálnej oblasti, kde bola využitá najmä na integráciu utečencov, náklady na ich ubytovanie a ďalšie podobné výdavky.

Náklady spojené s migráciou v Nemecku v posledných rokoch výrazne narástli, pretože do krajiny od roku 2015 prišlo okolo 1,4 milióna žiadateľov o azyl.

Napriek tomu sa vďaka veľmi dobrej hospodárskej situácii darí spolkovej republike tieto výdavky kryť bez deficitov štátneho rozpočtu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.