Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2018, 00:00

Vývozu českého piva do Číny sa nedarí. Nepomáha ani CEFC

Vývozu českého piva do Číny sa nedarí. Nepomáha ani CEFC
Zdroj: SZVPaS

Vývoz do krajiny draka vytrvalo padá. Situáciu doteraz nezlepšila ani skupina Lobkowicz s čínskym majiteľom. Takmer na polovicu, iba na 20-tisíc hektolitrov, klesol vlani český pivný export do Číny, najľudnatejšej krajiny na svete. A prepad pokračuje aj tento rok – za prvé štyri mesiace na necelých šesťtisíc hektolitrov z predvlaňajších 8,3 tisíca. Situácii nepomáha ani skupina Pivovary Lobkowicz, hoci tento šiesty najväčší producent v Česku je stopercentne vlastnený čínskou spoločnosťou CEFC.

Zlepšovanie bilancie exportom

Domáci výrobcovia nezverejňujú objemy, ktoré vyvážajú do konkrétnej krajiny, a platí to aj v prípade exportu do Číny. Podľa odhadu má zrejme najväčší podiel na predaji vo vzdialenej ázijskej krajine Budějovický Budvar, čiastočne Heineken, ale Lobkowiczovci zďaleka zaostávajú za svojím predsavzatím z roku 2015, keď do tohto zoskupenia siedmich regionálnych pivovarov CEFC vstúpila. „Netajíme sa ambíciou týmto krokom významne posilniť export českého piva do Číny,“ citovali vtedy agentúry prezidenta CEFC Čchan Čchao-tua.

Rea

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.