Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2018, 00:00

Kaviareň Starbucks v Číne pribudne každých 15 hodín

Starbucks
Zdroj: Reuters

Reťazec kaviarní Starbucks oznámil v stredu ambiciózny plán expanzie na čínskom trhu. V nasledujúcich rokoch chce v druhej najväčšej svetovej ekonomike otvoriť takmer tritisíc nových pobočiek. Postupovať bude svižným tempom 600 pobočiek ročne. Do roku 2022 by spoločnosť v Číne rada strojnásobila svoj obrat v porovnaní s úrovňou z roku 2017. Vo svojom stredajšom vyhlásení spoločnosť Starbucks uviedla, že do roku 2022 by chcela v Číne prevádzkovať šesťtisíc pobočiek. V súčasnosti ich má približne 3 300, čo znamená, že v nasledujúcich rokoch plánuje otvárať novú kaviareň zhruba každých 15 hodín. Svoj ročný obrat na čínskom trhu z roku 2017 plánuje v priebehu piatich rokov strojnásobiť, prevádzkový zisk by mal počas tohto obdobia narásť o sto percent.

„Žiadna iná západná spoločnosť alebo značka nemá lepšiu pozíciu pre rozmach, ktorý súvisí s rýchlo ras

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.