Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2018, 00:00

Gigant CEFC neplatil. J&T ho preto ovládla

V piatok vypršal termín, do ktorého mali česko-slovenskí finančníci dostať platbu v hodnote 450 miliónov eur.

Gigant CEFC neplatil. J&T ho preto ovládla
Zdroj: Reuters

Pochybnosti, nedôvera, prieky, komunikácia cez sociálne siete, obviňovanie sa navzájom z klamstiev a boj o stovky miliónov eur. Tak vyzerá aktuálna česko-slovenská investičná telenovela, v ktorej ako hlavní aktéri vystupujú Patrik Tkáč, šéf J&T a Jaroslav Tvrdík, ktorý na európskom trhu reprezentuje čínskeho investičného draka CEFC Europe. Tí sa už pred časom dohodli na takmer miliardovom obchode, za ktorý mala čínska strana získať polovičný podiel v J&T Private Investments.

Namiesto spolupráce však CEFC stále ťaží nesplatená pohľadávka. Tá mala byť splatená do piatka. Dohodnutý termín však nedodržala, a tak sa slovenská investičná spoločnosť stále nedostala k 450 miliónom eur. Česká spoločnosť preto prebrala výkon akcionárskych práv v CEFC Group Europe Company a odvolala jej predstavenstvo, namiesto ktorého dosadila krízový manažment. Zatiaľ čo jedna strana vidí v tomto kroku násilné prevzatie aktív, druhá tvrdí, že ide o štandardný krok. „Sme pripravení okamžite prijať pla

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.