Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2018, 14:10

Starbucks po škandále mení svoju politiku, neplatiaci hostia budú môcť využiť ich toalety

Škandál firmy Starbucks spôsobil obrovský odpor ľudí voči spoločnosti.

Spoločnosť Starbucks oznámila svojim zamestnancom, aby umožnili všetkým hosťom využívať priestory, vrátane toaliet, bez ohľadu na to, či si niečo kúpili. 

Tento krok prišiel mesiac potom, čo bol kávový gigant obvinený z diskriminačných postupov. Škandál spoločnosti vznikol, keď manažér obchodu vo Filadelfii zavolal políciu na dvoch černochov, ktorí požiadali o sprístupnenie toaliet bez toho, aby si niečo kúpili a potom odmietli odísť, uvádza portál Guardian. 

Video ich zatknutia sa stalo virálnym a spôsobilo obrovský odpor ľudí voči spoločnosti. Taktiež prinútili generálneho riaditeľa Kevina Johnsona, aby priletel do Filadelfie a osobne sa ospravedlnil obom mužom, píše portál dailymail.uk.

Nová politika bola oznámená v sobotu v celopodnikovom liste, v ktorom sa uvádza: "Každá osoba, ktorá vstupuje do našich priestorov, vrátane terás, kaviarní a toaliet bez ohľadu na to, či uskutočňujú nákup, sa považuje za zákazníka."

"Sme odhodlaní vytvoriť príjemnú kultúru, kde sú všetci vítaní," napísala spoločnosť Starbucks vo vyhlásení.

Spoločnosť Starbucks taktiež uviedla, že plánuje dňa 29.5.2018 zavrieť naprieč USA viac ako 8000 svojich prevádzok za účelom školenia zamestnancov, aby zabránili ďalšej diskriminácii. "Sme zahanbení a uvedomujeme si, že rasová zaujatosť je problém, ktorý musíme riešiť."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.