Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2018, 00:00

J&T stále bojuje s CEFC. Aj o jej dcéry

Zmeny zastihli aj dcérske firmy čínskeho giganta. Tie takisto obsadili manažéri česko-slovenskej investičnej skupiny.

J&T stále bojuje s CEFC. Aj o jej dcéry
Zdroj: MAFRA/P. TOPIČ

Upratovanie finančnej skupiny J&T v Česku sa nekončí. Po tom, čo bol do spoločnosti CEFC Europe po nesplatení 450-miliónovej pohľadávky dosadený krízový manažment, prišli na rad aj dcérske spoločnosti Číňanov, ktorí v poslednom čase významne rozširovali svoje aktíva nielen v susednom Česku, ale v celej Európe.

J&T tvrdí, že si chráni svoje záujmy a v prípade urovnania sporu je ochotná s čínskou stranou naďalej spolupracovať. „Sme pripravení okamžite prijať platbu zákonnou cestou a odovzdať kľúče,“ napísal v piatok Patrik Tkáč na sociálnej sieti Twitter. CEFC Europe v Česku kontrolovala hneď niekoľko významných nehnuteľností, leteckú spoločnosť, ale napríklad aj futbalový klub Slávia.

Matka pod kontrolou
O optimalizáciu biznisu sa za J&T stará hlavne Dušan Palcr, ktorý v skupine J&T Equity Group vlastní necelých desať percent. V českých médiách je označovaný za lobistu a na verejnosti začal byť známy aj kvôli kontaktom na politické špičky v krajine či na ľudí, ktorí sú spájaní s podsvetím.


Palcr vo štvrtok na základe zástavnej zmluvy podpísa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.