Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2018, 10:21

Student Agency má byť na predaj za 40 miliónov eur, Jančura to nepotvrdil

Spoločnosť Student Agency patrí k najväčším predajcom leteniek a zájazdov v Česku.

Student Agency má byť na predaj za 40 miliónov eur, Jančura to nepotvrdil
Zdroj: Peter Mayer

Miliardár a podnikateľ v doprave Radim Jančura predáva Student Agency, svoju značku a spoločnosť, ktorú budoval od 90. rokov minulého storočia. Spoločnosť je jedným z najväčších predajcov leteniek v krajine. Biznismen sa už tento rok zbavil svojej stratovej taxislužby Tick Tack. Jančurov hovorca ale predaj nepotvrdil.

O predaji Student Agency informovali české Hospodářské noviny, ktoré nahliadli do dokumentu s ponukou pre investorov. Hodnota transakcie by sa podľa dokumentu mala pohybovať okolo jednej miliardy korún (takmer 40 miliónov eur).

To najcennejšie, autobusovú a vlakovú dopravu, združenú pod značkou RegioJet, si však ostravský podnikateľ ponechá. Práve na tú sa chce viac sústrediť na úkor letenkového a dovolenkového biznisu.

Jančura komunikáciu presmeroval na hovorcu, ten však denníku zámer predaja nepotvrdil.

"Predaj Student Agency alebo časti jej aktív určite nie je na programe dňa. Ako úspešná firma, ktorá je jednotkou v mnohých odboroch, sme samozrejme dlhodobo a opakovane oslovovaní potenciálnymi záujemcami. Sústredíme sa však ďalej na vlastný rozvoj biznisu a jeho jednotlivých častí," povedal hovorca Aleš Ondrůj.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.