Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2018, 00:00

Tesco vo Veľkej Británii ruší minimálnu trvanlivosť

Tesco tým chce prispieť k menšiemu plytvaniu potravín.

Tesco vo Veľkej Británii ruší minimálnu trvanlivosť
Zdroj: TASR

Obchodný reťazec Tesco prestane označovať niektoré ovocie a zeleninu minimálnou trvanlivosťou. Podľa reťazca je exspirácia pre zákazníkov mätúca a nerozoznajú rozdiel medzi označením „minimálna trvanlivosť“ a „spotrebujte do“. Tesco tým chce prispieť k menšiemu plytvaniu potravín. Obchody v Česku podobný krok momentálne nechystajú.

Takmer pri 70 produktoch ovocia a zeleniny stiahne Tesco označenie s minimálnou trvanlivosťou. Tento krok má okrem iného obmedziť plytvanie s potravinami. Britskí zákazníci tak už nenájdu na balených jablkách, paradajkách či citrónoch značky Tesco štítok s exspiráciou, ktorá často ľudí mätie.

Takmer polovica ľudí nerozumie minimálnej trvanlivosti

Kampaň Národnej federácie ženských inštitútov zameraná na plytvanie potravín zistila, že takmer polovica oslovených respondentov nerozumie významu „minimálna trvanlivosť“. Viac ako 70 percent opýtaných však chápalo povinné používanie etikiet,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.