Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2018, 00:00

Netflix v zábave prevalcoval Walt Disney a stále mieri nahor

Netflix sa stal najväčšou zábavnou spoločnosťou na svete.

Netflix v zábave prevalcoval Walt Disney a stále mieri nahor
Zdroj: Reuters

Netflix, ktorý je najznámejším poskytovateľom služieb streamovania seriálov, vo veľkom valcuje konkurenciu. Prvýkrát v histórii preskočil mediálny gigant Walt Disney a stal sa najväčšou zábavnou spoločnosťou na svete. Jeho trhová hodnota sa včera vyšplhala na rekordných 164 miliárd, kým Disney s trhovou hodnotou 152 miliárd zostal stáť až na druhom mieste.

Úspešne láka divákov

Kým minulý rok sa akcie spoločnosti pohybovali na úrovni tritisíc dolárov za akciu, dnes stačí málo aby prekročili hranicu sedemtisíc. Len od začiatku roka stúpli o 82 percent. „Firma Netflix v súčasnosti zažíva nárast kapitalizácie hlavne z dôvodu úspešnej expanzie do Ázie alebo Latinskej Ameriky,“ vyjadril sa Lukáš Baloga, analytik spoločnosti Capital Markets.

Za jej úspechom stojí aj fakt, že firma od svojho vstupu na burzu v roku 2002 prešla výraznou zmenou. Vtedy ešte zasielala filmy na DVD poštou a dnes patrí medzi firmy ako Apple, Amazon, Alphabet či Facebook, ktoré chce mať každý investor vo svojom portfóliu. Podľa Balogu pozitívnemu výhľadu na ďalší rast hodnoty spoločnosti pomáhajú aj odhady analytikov zo svetových bánk ako Goldman Sachs alebo Morgan Stanley.


Rast hodnoty Netflixu prichádza v čase, keď sa diváci masívne presúvajú od káblovej televízie smerom k internet

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.