Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2018, 11:03

Taxify získal peniaze od investorov, chce ich využiť aj na boj proti konkurencii

Internetová taxislužba Taxify tvrdí, že má vo viac ako 25 krajinách okolo desať miliónov zákazníkov a zhruba 500 tisíc vodičov.

Taxify získal peniaze od investorov, chce ich využiť aj na boj proti konkurencii
Zdroj: Reuters

Estónska internetová taxislužba Taxify získala 175 miliónov dolárov od investorov na čele s nemeckou automobilkou Daimler. Peniaze využije na ďalšiu expanziu na svojich súčasných trhoch a na boj s alternatívnou taxislužbou Uber. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Estónska firma, ktorej už sa podarilo v niektorých mestách v strednej a východnej Európe a v Afrike získať podiel na trhu práve na úkor firme Uber, peniaze využije tiež k rozvoju svojej technológie.

Taxify tvrdí, že má vo viac ako 25 krajinách okolo desať miliónov zákazníkov a zhruba 500 tisíc vodičov. Vedenie firmy teraz bude rozšírené o zástupcov nemeckého investora.

Daimler je majoritným vlastníkom alebo významným podielnikom na rade online taxislužieb naprieč Európou a na Blízkom východe. Väčšinový podiel má vo firmách, ktoré konkurujú Uberu, ako je napríklad spoločnosť MyTaxi, ktorá pôsobí v Nemecku, Británii, Írsku a Španielsku.

Podielnikom je ale tiež vo francúzskej Chauffeur-privé a vo firme Careem, ktorá ponúka služby v krajinách na Blízkom východe.

Spoločnosť Taxify bola založená pred piatimi rokmi. Po terajšom kole financovania sa trhová hodnota podniku pohybuje okolo jednej miliardy dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.