Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2018, 12:20

Z malej pražiarne kávy vybudoval svetový reťazec. Teraz bývalý najvyšší šéf spoločnosti Starbucks odchádza

Z funkcie generálneho riaditeľa Howard Schultz odstúpil už v roku 2016, kedy ho vystriedal Kevin Johnson.

Z malej pražiarne kávy vybudoval svetový reťazec. Teraz bývalý najvyšší šéf spoločnosti Starbucks odchádza
Zdroj: Reuters

Howard Schultz, ktorý vybudoval z americkej spoločnosti Starbucks globálny reťazec kaviarní, opustí vedenie firmy k 26. júnu. Oznámil to v utorňajšom vyhlásení reťazec, v ktorom Schultz doteraz pôsobí vo funkcii výkonného predsedu správnej rady. V nej ho nahradí Myron Ullman a Schulz bude iba emeritným predsedom.

Šesťdesiatštyriročný Schultz premenil pôvodne malý americký reťazec, ktorý začínal ako miestna pražiareň a predajňa kávy v Seattli, počas necelých 40 rokov na medzinárodného výrobcu kávy a najväčší obchodný reťazec kaviarní na svete - s viac ako 28 tisícmi predajňami v 77 krajinách. Spoločnosť má desiatky predajní v Českej republike a niekoľko aj na Slovensku.

Z funkcie generálneho riaditeľa Schultz odstúpil už v roku 2016, kedy ho vystriedal Kevin Johnson. Americká tlač špekuluje o prezidentských ambíciách Schultza, ktorý má blízko k Demokratickej strane.

Vizionársky podnikateľ zatiaľ o svojich prípadných politických ambíciách veľa neprezradil. "Hodlám premýšľať o rade možností, a to by mohlo zahŕňať službu verejnosti. Ale som ďaleko od akéhokoľvek rozhodnutia o budúcnosti," uviedol Schultz v utorkovom článku pre The New York Times.

Dodal však, že už nejakú dobu ho hlboko znepokojuje rastúce rozdelenie americkej spoločnosti a slabnúca pozícia USA vo svete.

Jeden z najbohatších Američanov prezradil, že chce napísať knihu o spoločenských vplyvoch reťazca Starbucks a o morálnej zodpovednosti veľkej spoločnosti, ktorej akcie sa predávajú na burze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.