Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2018, 16:19

Mediálna spoločnosť Fox je blízko k prevzatiu televízie Sky, musí splniť jednu podmienku

Fox tak teraz môže o televíziu Sky bojovať so spoločnosťou Comcast, ktorá nedávno podala konkurenčnú ponuku.

Mediálna spoločnosť Fox je blízko k prevzatiu televízie Sky, musí splniť jednu podmienku
Zdroj: Reuters

Británia umožní americkej mediálnej spoločnosti 21st Century Fox podnikateľa Ruperta Murdocha prevziať britskú platenú televíziu Sky, ak predá spravodajský kanál Sky News.

Oznámil to dnes britský minister kultúry Matt Hancock. Týmto krokom má Fox rozptýliť obavy o pluralitu médií. Fox tak teraz môže o televíziu Sky bojovať so spoločnosťou Comcast, ktorá nedávno podala konkurenčnú ponuku.

Hancock vyhlásil, že návrh Foxu na odpredaj Sky News vrátane dohody, ktorá zaistí financovanie kanálu po dobu najmenej desiatich rokov je z hľadiska všeobecného záujmu zrejme najproporcionálnejším a najúčinnejším riešením.

Spoločnosť Fox v televízii Sky už dlho vlastné 39 percent akcií a na jej úplnom prevzatí sa dohodla v decembri 2016. Za zvyšný podiel ponúkla 19 miliárd libier.

V januári však britský protimonopolný úrad CMA predbežne rozhodol, že keby sa akvizícia uskutočnila, Murdochova rodina by mala príliš veľký vplyv na britské spravodajstvo. Murdochova firma navrhla, že spravodajský kanál Sky News právne oddelí a ponúkla taktiež aj jeho predaj.

S ponukou na kúpu Sky potom na konci februára vstúpila do hry americká mediálna spoločnosť Comcast. Ponúka za ňu 22 miliárd libier. Aj keby spoločnosť Fox v súťaži zvíťazila, Murdochova kontrola zrejme príliš dlho nepotrvá. Murdoch sa totiž dohodol na predaji väčšiny aktivít spoločnosti 21st Century Fox, vrátane televízie Sky, americkému zábavnému kolosu Walt Disney, uviedla agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.