Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2018, 11:32

Najväčší dodávateľ počítačov plánuje prepúšťať, o prácu príde až 5000 ľudí

Spoločnosť HP vznikla v roku 2015 rozdelením spoločnosti Hewlett-Packard.

Najväčší dodávateľ počítačov plánuje prepúšťať, o prácu príde až 5000 ľudí
Zdroj: HN

Výrobca osobných počítačov HP plánuje do konca fiškálneho roka 2019 prepustiť až 5000 zamestnancov. Rozhodnutie je súčasťou súčasného reštrukturalizačného plánu, oznámila spoločnosť. Firma má okolo 49 tisíc zamestnancov.

Vedenie HP v októbri 2016 schválilo plán reštrukturalizácie, ktorý zahŕňal zrušenie 4000 pracovných miest. Neskôr však firma uviedla, že bude musieť počet prepustených zvýšiť o jedno až dve percentá.

Spoločnosť HP vznikla v roku 2015 rozdelením spoločnosti Hewlett-Packard. HP sa zameriava na spotrebiteľský hardvér, vrátane predaja osobných počítačov a tlačiarní, a Hewlett Packard Enterprise zahŕňa dátové centrá, softvér a služby.

HP teraz očakáva v súvislosti s prepúšťaním mimoriadne náklady pred zdanením 700 miliónov dolárov. Pôvodne počítala s nákladmi 500 miliónov USD.

Firma HP bola v prvom štvrťroku tohto roka najväčším dodávateľom osobných počítačov na svete s podielom na trhu 22,6 percenta. Tržby firmy za tri mesiace do konca apríla predstavovali 14 miliárd USD, napísala agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.