Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2018, 19:00

Rebríčku najbohatších športovcov dominuje boxer Mayweather, ženy v ňom chýbajú

Mayweather si podľa Forbesu za augustový víťazný zápas proti hviezde UFC Conorovi McGregorovi odniesol 275 miliónov dolárov.

Rebríčku najbohatších športovcov dominuje boxer Mayweather, ženy v ňom chýbajú
Zdroj: Reuters

Jediný zápas urobil z amerického boxera Floyda Mayweather športovca s najväčším zárobkom za posledných dvanásť mesiacov. Druhý je v rebríčku stovky najbohatších športovcov sveta magazínu Forbes argentínsky futbalista Lionel Messi. Tentoraz v ňom nie je ani jedna žena.

Mayweather si podľa Forbesu za augustový víťazný zápas proti hviezde UFC Conorovi McGregorovi odniesol 275 miliónov dolárov. Ďalších desať miliónov získal z reklamných príjmov.

V galérii nájdete rebríček desať najbohatších športovcov podľa časopisu Forbes:

"Najväčšia noc v boxe v roku 2017 pomohla Mayweatherovi a McGregorovi zarobiť dokopy takmer 400 miliónov dolárov," okomentoval rebríček senior editor spoločnosti Forbes Media Kurt Badenhausen. McGregor je v rebríčku na štvrtom mieste.

Druhým najbohatším športovcom na svete je futbalista Lionel Messi, ktorý odsunul na tretiu priečku svojho rivala Cristiana Ronalda, ktorý kraľoval ekonomickému rebríčka v predchádzajúcich dvoch rokoch.

Top 100 športovcov si prišlo od júna 2017 do júna 2018 celkovo na 3,8 miliardy dolárov. To je o 23 percent viac ako v predchádzajúcom roku.

Najbohatší sú hráči NBA

Najviac najbohatších športovcov pochádza podľa BBC z USA. Do tohtoročnej top 100 sa ich dostalo 66. Veľká Británia ich má päť, Dominikánska republika troch a Argentína, Brazília, Francúzsko, Japonsko a Venezuela dvoch.

Podľa druhu športu sa najlepšie umiestnili basketbalisti, medzi najbohatšiou stovkou ich je 40. Podľa Badenhausena je to vďaka zvýšenému platovému limitu, ktorý podľa zmluvy s NBA predstavuje 24 miliárd dolárov. Druhým najviac zastúpeným športom je americký futbal s 18 hráčmi, nasleduje baseball so 14 a futbal s deviatimi.

Forbes zostavuje poradie podľa celkových príjmov športovcov vždy od júna do júna. Zahrnuté sú platy, bonusy, štartovné, prize money, príspevky od sponzorov, príjmy z reklamy aj ďalšie zisky. Od roku 2001 rebríčku vládli iba Woods, Mayweather a Ronaldo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.