Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2018, 00:00

Hovory do zahraničia môžu byť lacnejšie. Únia zjednocuje ich ceny

Lacnejšie hovory do zahraničia majú skomplikovať život operátorom.

Hovory do zahraničia môžu byť lacnejšie. Únia zjednocuje ich ceny
Zdroj: Flickr.com

Aj keď je roaming už minulosťou, hovory do zahraničia môžu byť ešte lacnejšie. Aspoň podľa plánov Európskej komisie. Hlavným dôvodom zmeny má byť príprava na príchod siete novej generácie 5G s vysokou rýchlosťou a so širokým pokrytím. Slováci sa však veľmi tešiť nemôžu. Už teraz naši operátori ponúkajú ceny nižšie, ako je horný strop nového nariadenia Bruselu.


Jednotná cena
Ten bude mať hranicu za medzinárodné hovory na úrovni 19 centov za minútu bez dane. Za esemesky zaplatia občania Únie šesť centov. K zlacneniu telefonovania by mohlo prísť už začiatkom mája budúceho roka. Európsky kódex však skôr skomplikuje existenciu samotným telekomunikačným spoločnostiam. „S návrhom regulácie sa potrebujeme oboznámiť, celkovo však reguláciu cien určením konkrétneho stropu priamo orgánmi Únie považujeme za nadbytočný zásah do konkurenčných trhov,“ uviedol Michal Korec, hovorca pre služby a financie Slovak Telekom. Operátor má volania a esemesky do krajín E

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.