Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2018, 19:34

Mercedes má problém s emisiami. Týka sa stoviek tisíc áut

Autá v Nemecku začnú zvolávať na úpravy.

Mercedes má problém s emisiami. Týka sa stoviek tisíc áut
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Zhruba 774-tisíc automobilov Mercedes-Benz v Európe je vybavených neprípustným softvérom pre reguláciu emisií. Uviedlo to dnes nemecké ministerstvo dopravy.

V samotnom Nemecku sa uvedený problém týka 238-tisíc áut. Nemecká vláda nariadi, aby tieto autá boli okamžite zvolané k úprave.

Automobily Mercedes-Benz vyrába nemecký koncern Daimler. "Nemecká vláda nariadi okamžite zvolať 238-tisíc vozidiel spoločnosti Daimler v Nemecku," uviedlo ministerstvo. Nemecko môže zvolanie áut nariadiť len v rámci svojich hraníc, upozorňuje agentúra Reuters.

Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA) už minulý mesiac Daimleru nariadil zvolať k úprave viac ako 6-tisíc dodávkových vozidiel Mercedes Vito.

Podľa dnešnej správy ministerstva sa problém s neprípustným softvérom okrem vozidiel Vito týka predovšetkým automobilov GLC 220d a C 220d.

Automobilové emisie sa dostali do centra pozornosti v septembri 2015, kedy nemecký koncern Volkswagen v reakcii na obvinenia amerických úradov priznal, že do približne 11 miliónov naftových áut po celom svete nainštaloval softvér umožňujúci manipulovať s testami emisií oxidov dusíka.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.