Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 21:35

Elon Musk chce vrátiť Teslu do zisku. Chystá veľké prepúštanie

Za dobu takmer ôsmich rokov, kedy je verejne obchodovanou spoločnosťou, vykázala zisk len v dvoch štvrťrokoch.

Elon Musk chce vrátiť Teslu do zisku. Chystá veľké prepúštanie
Zdroj: Reuters

Americký výrobca elektrických automobilov Tesla prepustí 3600 zamestnancov, čo predstavuje zhruba deväť percent jeho pracovnej sily.

Firma sa tak snaží obmedziť náklady a zlepšiť hospodárenie, oznámil dnes generálny riaditeľ Elon Musk. Prepustenie má podľa neho aj pomôcť zjednodušiť štruktúru riadenia spoločnosti.

Prepúšťanie sa má dotknúť hlavne zamestnancov v administratíve, pretože firma sa snaží znížiť náklady, ale zároveň neohroziť výrobu svojho vozidla Model 3 určeného pre masový trh.

Musk upozornil, že rozhodnutie je motivované hlavne snahou vrátiť sa k ziskovému hospodáreniu. Dodal, že firma ďalej bude potrebovať ďalších zamestnancov do výroby, uviedla agentúra Reuters.

Tesla za 15 rokov svojho fungovania nikdy nevykázala ročný zisk. Za dobu takmer ôsmich rokov, kedy je verejne obchodovanou spoločnosťou, vykázala zisk len v dvoch štvrťrokoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.