Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 21:35

Elon Musk chce vrátiť Teslu do zisku. Chystá veľké prepúštanie

Za dobu takmer ôsmich rokov, kedy je verejne obchodovanou spoločnosťou, vykázala zisk len v dvoch štvrťrokoch.

Tesla je svetovým lídrom v oblasti technológie elektrických vozidiel. Spoločnosť bola založená v roku 2003 Martinom Eberhardom a Marcom Tarpenningom, ktorý financoval spoločnosť až do ukončenia prvého kola investícií v roku 2004. Musk tam začínal ako predseda predstavenstva, ale po tom ako musela firma v roku 2008 čeliť finančnej kríze, nastúpil do funkcie generálneho riaditeľa.

V roku 2014 spoločnosť uvoľnila všetky svoje patenty pre verejnosť, čím ich dovolila používať "v dobrej viere" každému, kto chce vyrábať elektrické autá. Muskova ročná mzda od Tesly je len 1 dolár.
Zdroj: Reuters

Americký výrobca elektrických automobilov Tesla prepustí 3600 zamestnancov, čo predstavuje zhruba deväť percent jeho pracovnej sily.

Firma sa tak snaží obmedziť náklady a zlepšiť hospodárenie, oznámil dnes generálny riaditeľ Elon Musk. Prepustenie má podľa neho aj pomôcť zjednodušiť štruktúru riadenia spoločnosti.

Prepúšťanie sa má dotknúť hlavne zamestnancov v administratíve, pretože firma sa snaží znížiť náklady, ale zároveň neohroziť výrobu svojho vozidla Model 3 určeného pre masový trh.

Musk upozornil, že rozhodnutie je motivované hlavne snahou vrátiť sa k ziskovému hospodáreniu. Dodal, že firma ďalej bude potrebovať ďalších zamestnancov do výroby, uviedla agentúra Reuters.

Tesla za 15 rokov svojho fungovania nikdy nevykázala ročný zisk. Za dobu takmer ôsmich rokov, kedy je verejne obchodovanou spoločnosťou, vykázala zisk len v dvoch štvrťrokoch.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.