Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 00:00

Najväčšia diamantová burza bude v Indii. Zamestná 150-tisíc ľudí

Najväčšia diamantová burza bude v Indii. Zamestná 150-tisíc ľudí
Zdroj: SDB

Indovia začali stavať diamantovú burzu, ktorá bude najväčšia na svete. Komplex sa bude skladať z jedenástich budov, ktoré poskytnú približne 12-tisíc kancelárií a zaistia 150-tisíc pracovných miest. Objem zobchodovaných diamantov by mal byť v indickom meste Surat väčší ako v Bombaji, Izraeli i Belgicku. Stavebné práce majú byť ukončené do roku 2020.

Multifunkčný komplex
V jedenásťposchodových budovách budú okrem obchodníkov s diamantmi sídliť aj banky, gemologické laboratóriá, sklady s trezormi, colný úrad, obchody a dokonca i múzeum. „Väčšinu kancelárií si už dopredu rezervovali obchodníci zo Suratu. Pridali sa však tiež firmy z Bombaja, Antverp, Izraela, Hongkongu a Dubaja,“ povedal pre The Times of India predseda burzy v Surat Vallabh Patel. Dodal, že s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.