Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2018, 18:51 Aktualizované dňa 13.06.2018 o 19:22

Volkswagen dostal za emisnú kauzu v Nemecku pokutu miliardu eur

Firma pokutu, ktorú jej stanovila nemecká prokuratúra, prijala.

Volkswagen dostal za emisnú kauzu v Nemecku pokutu miliardu eur
Zdroj: Reuters/Axel Schmidt

Nemecká prokuratúra vymerala automobilovému koncernu Volkswagen kvôli emisnému podvodu pokutu vo výške jednej miliardy eur.

Volkswagen uviedol, že pokutu prijíma, a priznáva sa tak k svojej zodpovednosti. V dôsledku udelenia pokuty bude ukončené konanie proti automobilke.

Prokuratúra v nemeckom Braunschweigu dospela k záveru, že Volkswagen sa dopustil chyby pri dohľade nad činnosťou divízie pre vývoj motorov.

"Volkswagen pokutu po dôkladnom skúmaní prijal a nepodnikne proti nej žiadne právne kroky. Volkswagen sa tak hlási k svojej zodpovednosti za dieselovú krízu," uviedla automobilka.

Volkswagen v septembri 2015 v reakcii na obvinenia amerických úradov priznal, že do približne 11 miliónov naftových áut po celom svete nainštaloval softvér umožňujúci manipulovať s testami emisií oxidov dusíka. Škandál sa týka aj približne 1,2 milióna vozidiel Škoda Auto.

Začiatkom minulého roka americká vláda s Volkswagenom uzavrela dohodu ohľadom urovnanie emisného škandálu, v rámci ktorej automobilka súhlasila so zaplatením sumy 4,3 miliardy dolárov (zhruba 94 miliárd Sk).

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.