Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 00:00

Plyn cez Ukrajinu pôjde aj naďalej

Slovensko nepríde o stovky miliónov eur kvôli Nord Streamu 2. Padla dohoda, že plyn bude prúdiť cez Ukrajinu aj naďalej.

Plyn cez Ukrajinu pôjde aj naďalej
Zdroj: Reuters

Projekt, ktorý mal odstrihnúť Ukrajinu od prístupu k európskej sieti, sa opäť priblížil k realite. Získal súhlas na výstavbu od Švédska, ostáva tak už len posledné Dánsko. Rusi však musia pristupovať na kompromisy. Čoraz viac členov Únie totiž tlačí na Gazprom, aby bola preprava cez Ukrajinu zachovaná. Náš východný sused sa však bude musieť vyrovnať s tým, kto sprevádzkuje prepravu cez jeho územie. Slovensko má v tomto smere veľké plány.

Prostredníctvom pološtátneho Eustreamu chce vytvoriť medzinárodné konzorcium, ktoré by prevádzkovalo tranzit cez ukrajinské potrubie. Vďaka nemu neprídeme o približne 400 miliónov eur v tranzitných poplatkoch.


Rokuje sa so Západom aj s Východom
Rezort hospodárstva HN informoval, že diskusie prebiehajú s talianskymi a nemeckými par

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.