Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 00:00

Dohoda je zatiaľ v nedohľadne

Európska komisia pravdepodobne nemá ako zastaviť projekt Nord Stream 2, aj keby bol v rozpore s energetickou úniou, hovorí pre HN analytik Jozef Badida.

Dohoda je zatiaľ v nedohľadne
Zdroj: Reuters

Po štvrtkovom švédskom súhlase s výstavbou Nord Stream 2 ostáva už len Dánsko. Kedy môžeme očakávať ich verdikt?
Na rozdiel od Fínska či Švédska, ktoré už vydali súhlas s výstavbou plynovodu Nord Stream 2 v ich výhradných ekonomických zónach, má Dánsko v rukách silnejšie karty. Dánsky minister zahraničných vecí bude totiž tento projekt vďaka novej legislatíve posudzovať aj s ohľadom na bezpečnosť krajiny. Na Dánsko je určite vyvíjaný enormný tlak, keďže je prakticky poslednou legálnou prekážkou ruského plynovodu Nord Stream 2. Avšak aj v prípade zamietavého stanoviska sa dá očakávať zmena trasovania a obídenie dánskeho teritória.


Sandra Oudkirková, zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí USA, zodpovedná za energetiku, vyhlásila, že ich vláda využije všetky možnosti, aby tento p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.