Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2018, 11:18 Aktualizované dňa 18.06.2018 o 12:00

V Nemecku zadržali šéfa Audi. Mal manipulovať s emisiami

Rupert Stadler je predsedom predstavenstva Audi od roku 2007.

V Nemecku zadržali šéfa Audi. Mal manipulovať s emisiami
Zdroj: Reuters

Nemecké úrady dnes zadržali šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera v súvislosti s aférou okolo manipulácie s emisiami. Uviedla to materská firma Volkswagen. Podľa mníchovskej prokuratúry bol Stadler vzatý do väzby kvôli obavám, že by sa mohol snažiť o marenie vyšetrovania.

Stadler je predsedom predstavenstva Audi od roku 2007. Prokuratúra už minulý týždeň oznámila, že Stadler je v súvislosti s emisnou aférou vyšetrovaný, a to okrem iného pre podozrenie z podvodu.

"Obvinený bol predvedený pred vyšetrovaciu sudkyňu, ktorá nariadila uvalenie vyšetrovacej väzby," uviedla dnes prokuratúra. Upozornila, že pre Stadlera stále platí prezumpcia neviny.

Koncern Volkswagen v septembri 2015 v reakcii na obvinenia amerických úradov priznal, že do približne 11 miliónov naftových áut po celom svete nainštaloval softvér umožňujúci manipulovať s testami emisií oxidov dusíka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.