Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.06.2018, 11:32

Únia o ďalší rok predĺžila protiruské sankcie. Anexiu Krymu naďalej považuje za nezákonnú

Brusel sankcie proti Rusku vyhlásil po prvýkrát v roku 2014 a zatiaľ ich každoročne predlžuje.

Únia o ďalší rok predĺžila protiruské sankcie. Anexiu Krymu naďalej považuje za nezákonnú
Zdroj: Reuters

Európska únia dnes o ďalší rok predĺžila protiruské sankcie, ktoré sú reakciou na obsadenie a anexii Kryme v roku 2014. Podľa vyhlásenia zverejneného v Bruseli tým EÚ potvrdzuje svoju vernosť "zásadám ukrajinskej suverenity a územnej celistvosti". Anexiu ukrajinského polostrova Únia naďalej považuje za nezákonnú a za porušenie medzinárodného práva.

Sankcie zakazujú dovoz tovaru vyrobeného na Kryme a investície do krymskej ekonomiky vrátane nákupu nehnuteľností, poskytovanie služieb alebo financovania krymských firiem.

Vzťahujú sa aj na turistiku a zakazujú výletným lodiam kotviť v krymských prístavoch. Zakázaný je vývoz tovaru a technológií, ktoré je možné využívať v krymskej doprave a telekomunikačnom alebo energetickom sektore.

Brusel sankcie proti Rusku vyhlásil po prvýkrát v roku 2014 a zatiaľ ich každoročne predlžuje. Okrem nich EÚ vyhlásila vízové ​​obmedzenia pre rad ruských občanov a zaviedla sankcie proti niektorým ruským finančným ústavom a podnikom petrochemického a zbrojného priemyslu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.