Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2018, 11:15

Starbuck zatvorí na budúci rok v USA 150 prevádzok, čelí tlaku konkurencie

Bežne zatvorí Starbucks v priebehu roka okolo 50 prevádzok.

Starbuck zatvorí na budúci rok v USA 150 prevádzok, čelí tlaku konkurencie
Zdroj: Flickr/Faye

Americká sieť kaviarní Starbucks zrýchli v nasledujúcom obchodnom roku tempo zatvárania prevádzok v Spojených štátoch. Cieľom je zlepšenie výsledkov, keďže momentálne očakáva slabší rast tržieb.

Reťazec v utorok informoval, že v obchodnom roku 2018/2019 zatvorí v Spojených štátoch celkovo 150 kaviarní, ktoré vykazujú slabšie výsledky. Bežne zatvorí v priebehu roka okolo 50 prevádzok.

Spoločnosť zároveň uviedla, že za 3. kvartál súčasného obchodného roka (apríl-jún) očakáva rast celosvetových porovnateľných tržieb na úrovni jedného percenta. To je horšia prognóza, než predpokladajú analytici, ktorí očakávajú rast o tri percentá.

Najväčší kaviarenský reťazec na svete čelí v poslednom období rastúcemu tlaku z dvoch strán. Na jednej strane sú to luxusné kaviarne, na druhej siete rýchleho občerstvenia ako McDonald's a Dunkin' Donuts, ktoré zasa zákazníkov lákajú na nižšie ceny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.