Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2018, 00:00

Bude Amazon zásobovať autoritárske režimy? Akcionári vyslovujú vážne obavy

Bude Amazon zásobovať autoritárske režimy? Akcionári vyslovujú vážne obavy
Zdroj: Reuters

Akcionári Amazonu žiadajú v liste jeho šéfa Jeffa Bezosa, aby zastavil predaj technológií na rozpoznávanie tvárí vládnym zložkám. Obávajú sa zneužitia a ďalšieho prípadného predaja. Technológia by tak mohla skončiť aj v krajinách s autoritárskymi režimami. List podľa denníka The Independent podpísalo 19 akcionárov a od Bezosa požadujú, aby predaj softvéru polícii zastavil minimálne dovtedy, než sa vyriešia problémy s jeho možným zneužitím.


Sledovanie ľudí
„Máme obavy, že technológia bude využitá neférovým spôsobom na neprimerané sledovanie ľudí s inou farbou kože, imigrantov a občianskych organizácií,“ cituje z listu CNN. „Obávame sa, že časom dôjde aj k predaju systému zahraničným vládam vrátane autoritárskych režimov,“ píše ďalej. Podľa hlavného manažéra umelej inteligencie v Amazon Web Services

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.