Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2018, 14:13

Britská centrálna banka ponechala úrokové sadzby na rovnakej úrovni

Rada pre menovú politiku Bank of England rozhodla, že hlavná úroková sadzba zostane na úrovni 0,50 percenta.

Britská centrálna banka ponechala úrokové sadzby na rovnakej úrovni
Zdroj: Reuters

Britská centrálna banka ponechala hlavnú úrokovú sadzbu nezmenenú. Rozhodnutie nemeniť sadzbu však podporilo menej členov menovej rady než počas hlasovania pred vyše mesiacom. Banka nezmenila ani svoj program kvantitatívneho uvoľňovania, v tomto prípade však zotrvanie na pôvodnej úrovni potvrdili všetci členovia rady.

Rada pre menovú politiku Bank of England rozhodla, že hlavná úroková sadzba zostane na úrovni 0,50 percenta. Z deviatich členov rady však za bolo len šesť, traja hlasovali za zvýšenie sadzby.

Andrew Haldane, Ian McCafferty a Michael Saunders boli za zvýšenie úrokovej sadzby o štvrť percentuálneho bodu. Ako uviedli, sú presvedčení, že spomalenie rastu ekonomiky v 1. kvartáli bolo len dočasnou záležitosťou.

Minulý mesiac boli za rast sadzby dvaja členovia rady. Všetci členovia menovej rady sa však zhodli, že keď sa už k zvýšeniu hlavnej úrokovej sadzby pristúpi, jej zvyšovanie bude postupné a v obmedzenom rozsahu.

Čo sa týka programu kvantitatívneho uvoľňovania, celá rada bola za jeho ponechanie na súčasnej úrovni. To znamená, že objem programu naďalej zostáva na úrovni 435 miliárd libier (495 miliárd eur).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.