Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2018, 08:53

Budúcnosť Airbusu je v Británii ohrozená. V dôsledku brexitu by mohol odísť

Británia sa chystá v marci budúceho roka opustiť európsky blok, stále sa však nedohodla na podmienkach tohto odchodu.

Budúcnosť Airbusu je v Británii ohrozená. V dôsledku brexitu by mohol odísť
Zdroj: Reuters

Európsky výrobca leteckej techniky Airbus varoval, že by sa mohol stiahnuť z Británie, ak krajina opustí jednotný trh a colnú úniu Európskej únie bez tranzitnej dohody. Firma v Británii zamestnáva zhruba 14 tisíc ľudí, píše server BBC.

Británia sa chystá v marci budúceho roka opustiť európsky blok, stále sa však nedohodla na podmienkach tohto odchodu. Firmy si teraz sťažujú, že im neistota ohľadom podoby brexitu znemožňuje plánovanie investícií.

Prevádzkový riaditeľ divízie Airbusu pre komerčné lietadlá Tom Williams upozornil, že akýkoľvek scenár brexitu bude mať na výrobu leteckej techniky v Británii "závažné negatívne dôsledky".

"V uplynulých dvanástich mesiacoch sme sa snažili zdôrazňovať svoje obavy, ale bez úspechu," uviedol Williams. "Jednoducho povedané, scenár bez dohody priamo ohrozuje budúcnosť Airbusu v Británii," dodal. Upozornil, že firma pracuje na opatreniach, ktoré majú negatívne dopady brexitu zmierniť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.