Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2018, 00:00

Protimonopolný úrad posvätil vstup CITIC Group do CEFC Europe

Protimonopolný úrad posvätil vstup CITIC Group do CEFC Europe
Zdroj: Reuters

Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže schválil vstup čínskej štátnej spoločností CITIC Group do spoločnosti CEFC Group Europe. Českej tlačovej agentúre to povedal dobre informovaný zdroj. Hovorca protimonopolného úradu nedokázal informáciu potvrdiť. „Rozhodnutie Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže sme dostali, viac nebudeme teraz uvádzať,“ povedal ČTK hovorca CEFC Europe Pavel Bednář.

Čínska CEFC vlastní podiely v niekoľkých českých firmách, napríklad v pivovare Lobkowicz, v pražskej futbalovej Slavii či aerolíniách Travel Service.

Investičný drak
Snaha o odkúpenie spoločnosti CEFC Europe prišla po tom, čo skupina J&T postúpila pohľadávky voči nej spoločnosti Rainbow Wisdom, ktorú ovláda CITIC. Je čínskym štátnym konglomerátom a má v CEFC Europe podiel 49 percent, patrí medzi najvä

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.