Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2018, 10:32

Pizza k futbalu posilňuje britskú ekonomiku, pre Talianov je zadarmo

V priemere každá britská domácnosť počas futbalového dňa utratí okolo 50 libier, čo znamená 350 miliónov libier pre celú britskú ekonomiku denne.

Pizza k futbalu posilňuje britskú ekonomiku, pre Talianov je zadarmo
Zdroj: Flickr

Futbalisti Anglicka predvádzajú na tohtoročných majstrovstvách sveta parádne výkony a ťaží z toho aj britská ekonomika. A to bez ohľadu na fakt, že naživo možno vidieť národných hrdinov s loptou na trávnikoch až v ďalekom Rusku a tisíce fanúšikov míňajú svoje úspory tam. Lenže pozadu neostávajú ani futbaloví priaznivci, ktorí zostali doma.

Spoločnosť Shopmium, ktorá sleduje zvyky spotrebiteľov, uskutočnila prieskum o správaní britských fanúšikov počas majstrovstiev sveta vo futbale. Kým britskí muži vnímajú šampionát ako výnimočný športový sviatok a 38 percent z nich nevynechá jediný zápas, pre ženy je to predovšetkým spoločenská udalosť. V spoločnosti rodiny zápasy sleduje 74 percent z nich. Na druhej strane len 41 percent mužov je ochotných zdieľať sledovanie zápasov s rodinou.

Uprednostňujú sledovanie doma 

Drvivá väčšina britských milovníkov futbalu (82 percent mužov a 83 percent žien) každopádne zostáva počas hracích dní MS doma, do tradičných pubov alebo reštaurácií chodí pozerať futbal len okolo 8 percent Britov. Stúpa preto počet objednávok hotových jedál do domu, aby sa nemuseli zaoberať varením a mohli sa v pokoji sústrediť na zápas.

Najväčším favoritom objednávok je pizza (70 percent), ženy sa snažia jesť zdravšie a objednávajú si šalát (44 percent) alebo sendviče (50 percent). V nápojoch je jasnou voľbou pivo (78 percent), pričom na zápas sa kupuje okolo 15 fliaš alebo plechoviek zlatistého moku. V priemere pritom každá britská domácnosť počas futbalového dňa utratí okolo 50 libier, čo znamená 350 miliónov libier pre celú britskú ekonomiku denne.

Byť Talianom v Británii sa oplatí

Talianska reprezentácia sa na futbalové majstrovstvá sveta neprebojovala, avšak Taliani žijúci vo Veľkej Británii majú dôvod fandiť anglickému národnému tímu. Reťazec reštaurácií ASK Italian totiž ponúkol svojim krajanom v Británii pizzu a pivo zadarmo práve v dňoch, kedy na turnaji hrajú anglickí futbalisti.

Ponuka platí pre prvých 100 zákazníkov, ktorí v deň zápasu prídu s platným kódom akcie a preukážu sa talianskym pasom. Akciu mohli Taliani pobytom v súčasnosti v Británii využiť už dvakrát, tretí zápas základnej skupiny hrá Anglicko práve dnes proti Belgicku. Pre pizzu a pivo sa môžu vypraviť do reštaurácií v Birminghame, Manchestri, Liverpoole, a do dvoch pobočiek v Londýne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.