Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2018, 16:07

Koniec zmrzliny McSundae v Írsku, McDonald’s ju odstraňuje z menu

Dôvodom je reorganizácia zmrzlinovej ponuky.

Koniec zmrzliny McSundae v Írsku, McDonald’s ju odstraňuje z menu
Zdroj: McDonald’s/koláž iDNES.cz

Vanilková zmrzlina v priehľadnom plastovom tégliku s polevou a posypom na želanie sa už v ponuke írskych pobočiek McDonald’s neobjaví. Fastfoodový reťazec oznámil jej vyškrtnutie v rámci zmien ponuky zmrzlín. Českých predajní sa zmena netýka.

Pre McDonald’s typická zmrzlina s názvom McSundae v Írsku zmizne z menu, píše The Irish Sun. Dôvodom je reorganizácia zmrzlinovej ponuky. Namiesto toho ponúkne fastfood zákazníkom za rovnakú cenu zmenšenú verziu McFlurry, teda takzvaný Mini McFlurry.

Nová verzia bude o viac ako polovicu menšia. Okrem pôvodných 170 gramov zmrzliny McFlurry tak ponúkne McDonald’s novo aj verziu s hmotnosťou 75 gramov.

V Českej republike sa žiadna takáto zmena neplánuje. "Naši zákazníci sa môžu tešiť na obľúbené zmrzliny McSundae aj McFlurry, ktoré nájdu počas leta tiež v rôznych príchuťových variantoch," komentuje Zuzana Svobodová, PR riaditeľka McDonald`s pre Českú a Slovenskú republiku

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.