Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

Z neba bude preplnená diaľnica. Prevádzka sa zdvojnásobí, tvrdia štúdie

Zhruba polovica z lietadiel, ktoré sa teraz používajú, bude o 20 rokov stále v prevádzke.

Z neba bude preplnená diaľnica. Prevádzka sa zdvojnásobí, tvrdia štúdie
Zdroj: Reuters

O 20 rokov bude križovať oblohu viac ako dvojnásobný počet lietadiel. V novej štúdii Global Market Forecast to odhaduje európsky výrobca Airbus. Ruka v ruke s tým môže pribúdať oneskorenie letov. Dnes majú svetové aerolinky na zemi či vo vzduchu 21 450 strojov určených na civilnú prepravu.

Do roku 2037 ich počet stúpne o 123 percent na 47 990, odhaduje spoločnosť Airbus. Ešte pred rokom pritom francúzsky výrobca lietadiel predpokladal, že tempo „zahusťovania“ leteckého neba bude o 11,3 percenta pomalšie.

Zhruba polovica z lietadiel, ktoré sa teraz používajú, bude o 20 rokov stále v prevádzke. Airbus očakáva, že svetové aerolinky odteraz do dvoch dekád nakúpi 37 390 nových strojov, informoval denník The Independent.

Preplnené letiská

Ťažiskom leteckej dopravy sú dlhodobo Severná Amerika a Európa. Avšak s tým, ako bohatne zvyšok sveta, sa očakáva zvýšený záujem o lietanie aj v Číne, Južnej Ázii, na Strednom východe a na Arabskom polostrove.

S takým rýchlym rozvojom leteckej dopravy však

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.