Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 00:00

„Čínsky Apple“ doplatil na obchodnú vojnu

Napäté vzťahy medzi USA a najľudnatejším štátom sveta narúšajú vývoj na burze.

Obchodná vojna, ktorú rozpútali Washington a Peking, má ďalšiu obeť. Štvrtý najväčší výrobca smartfónov na svete Xiaomi, prezývaný aj „čínsky Apple“, dosiahol počas svojho debutu na burze v Hongkongu iba polovicu trhovej hodnoty oproti predpokladaným výsledkom.

Akcie firmy hneď počas prvej hodiny na svetových trhoch stratili šesť percent, no včera sa im negatívny vývoj podarilo otočiť a vrátili sa k plusovým číslam.

Pre Xiaomi sa stalo osudným načasovanie vstupu na finančné trhy. Burzy v Číne kvôli problémom so Spojenými štátmi totiž stratili približne pätinu svojej hodnoty. Za ich poklesom stoja až 25-percentné clá na dovoz vybraného čínskeho tovaru v celkovej hodnote 34 miliárd dolárov, ktoré začiatkom júna uvalil americký prezide

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.