Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2018, 10:15

Zamestnanci Fiatu budú štrajkovať kvôli príchodu Ronalda, namiesto neho mohli dostať 200 eur mesačne navyše

Juventus a Fiat majú zhodného majiteľa prostredníctvom firmy Exor.

Zamestnanci Fiatu budú štrajkovať kvôli príchodu Ronalda, namiesto neho mohli dostať 200 eur mesačne navyše
Zdroj: Reuters

Zamestnanci automobilky Fiat Chrysler (FCA) plánujú dvojdňový štrajk kvôli prestupu futbalovej hviezdy Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Nepáči sa im, že zatiaľ čo na nich automobilka šetrí, investuje peniaze prostredníctvom sponzorských zmlúv do Ronalda.

Juventus a Fiat majú zhodného majiteľa prostredníctvom firmy Exor. Médiá špekulujú, že práve automobilka poskytla financie na prestup vo výške 100 miliónov eur aj plat (30 miliónov eur ročne) hviezdneho Portugalca, ktorý by sa mal stať tvárou jednej zo značiek Ferrari. Zamestnanci automobilky pre to však nemajú pochopenie.

"Je neprijateľné, že zatiaľ čo zamestnanci FCA pokračujú vo veľkých ekonomických obetách, spoločnosť míňa stovky miliónov eur na získanie futbalistu," píše sa vo vyhlásení odborov.

"Hovoria nám, že časy sú ťažké, že sa musíme uskromniť a počkať na nové modely, ktoré ale neprichádzajú. A zatiaľ čo si pracovníci a ich rodiny uťahujú opasky, spoločnosť investuje veľa peňazí do jediného človeka."

Zamestnanci mohli dostať pridané

Podľa talianskych médií by si tak každý zo zamestnancov mohol prilepšiť aj o 200 eur mesačne viac, keby automobilka použila peniaze určené na Ronalda na zvýšenie platov.

"Jedna osoba zarába milióny, zatiaľ čo tisícky ďalších sotva prežijú mesiac. Pritom máme toho istého zamestnávateľa. To nemôžeme akceptovať," tvrdia zamestnancami.

Investície do nových modelov áut

Radšej by však videli, aby automobilka využila peniaze na investície do nových modelov áut. "To by garantovalo budúcnosť tisícom ľudí. To by mal byť cieľ spoločnosti. Teraz to vyzerá, že ju viac zaujíma svet futbalu a zábava," dodávajú odbory.

Štrajk v továrni FCA v meste Melfi má prebehnúť od nedele 22:00 do utorka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.