Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 00:00

Boj o britský televízny klenot sa vyostril

Snaha získať televíznu spoločnosť Sky sa ešte viac zintenzívnila.

Boj o britský televízny klenot sa vyostril
Zdroj: Reuters

Britský gigant Sky, prirovnávaný aj ku kráľovskému klenotu, je čoraz žiadanejší. Len pár hodín potom, čo sa americký mediálny obor 21st Century Fox vyjadril, že s britskou spoločnosťou dospeli k dohode vo výške 24,5 miliardy libier, prišla ďalšia ponuka. V stredu večer totiž ďalší americký gigant Comcast oznámil, že svoju ponuku zvyšuje na 26 miliárd.

Podľa analytika Capital Markets Mária Jičínskeho najväčšia motivácia na kúpu Sky je zo strany Foxu alebo Comcastu reinvestícia voľného kapitálu, ktorý by v budúcnosti priniesol želané zisky. „Keďže má spoločnosť dlhodobo veľmi dobré hospodárske výsledky a slušný potenciál, je to pre nich vhodná príležitosť.

S tým ide samozrejme ruka v ruke aj snaha o posilnenie postavenia v rámci globálneho zábavného priemyslu,“ dodáva. Žiadaná spoločnosť Sky je lídrom pay-TV služby v Británii. Jej dosah však siaha aj do ďalších regiónov Európy, prevažne v Taliansku a Nemecku.

Väčšiu šancu má Comcast

Práve pre Comcast je tento prístup na európsky trh dôležitý. V oficiálnom vyjadrení spoločnosť píše, že Sky už dlhšie obdivuje a verí, že sa k nej výborne hodí. Svoju ponuku z aprílovej ponuky v hodnote 12,50 libry na akciu zvýšila na 14,75 libry. Sky má momentálne 60 dní na jej posúdenie. Na zvýšenie ceny zatiaľ reagovala nezávislá komisia spoločnosti. „Už dlho si uvedomujeme jedinečnú pozíciu, ktorú Sky v európskom pros

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.