Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 10:22

Apple zakladá v Číne fond pre čistú energiu. Investícia dosiahne 300 miliónov dolárov

Apple vyrába v Číne väčšinu svojich prístrojov, ktoré predáva po celom svete, vrátane Spojených štátov.

Apple zakladá v Číne fond pre čistú energiu. Investícia dosiahne 300 miliónov dolárov
Zdroj: Reuters

Americká technologická spoločnosť Apple zakladá v Číne fond pre čistú energiu v objeme 300 miliónov dolárov. V spolupráci so svojimi dodávateľmi chce počas štyroch rokov investovať do projektov obnoviteľnej energie, ktoré by v krajine zásobovali až jeden milión domácností, uviedla dnes firma.

Na investícii výrobcu telefónov iPhone sa bude podieľať desať dodávateľov, medzi inými i firmy Pegatron a Wistron.

Apple vyrába v Číne väčšinu svojich prístrojov, ktoré predáva po celom svete, vrátane Spojených štátov. Súčasne je Čína pre firmu jedným z najdôležitejších maloobchodných trhov, aj keď tam čelí rastúcej konkurencii miestnych výrobcov.

Pre čínsku vládu je zníženie znečistenia kľúčovou prioritou, na miestne a medzinárodné firmy vyvíja tlak, aby pomohli znížiť vysokú úroveň smogu vo veľkých mestách a vyčistiť vodné cesty a zamorenú pôdu.

Apple sa v tomto smere veľa angažuje, začiatkom apríla oznámil, že jeho zariadenia po celom svete sú zo 100 percent napájané čistou energiou. Ide o maloobchodné predajne, kancelárie, dátové centrá aj ďalšie zariadenia v 43 krajinách, vrátane USA, Británie, Číny a Indie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.