Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2018, 22:51

Slovenka ukazuje Londýnu brazílsku kultúru

Biznis originalite medze nekladie. Ukážka sviežich nápadov, ktoré sa vymykajú sivej mase. A fungujú.

Slovenka ukazuje Londýnu brazílsku kultúru
Zdroj: BARBORA KOČNEROVÁ PAZIAM

Túžba „vyskúšať“ si zahraničie počas štúdia. Takto sa začal podnikateľský príbeh Barbory Kočnerovej Paziam, ktorá momentálne vlastní dve úspešné brazílske reštaurácie v Londýne.
Podniky Made in Brasil, ktoré sa nachádzajú v štvrti Camden Town, sa vyznačujú živou hudbou a pestrými farbami. Mladá Slovenka sa tu stará o to, aby zákazníci dostávali nielen chutné jedlo a nápoje, ale aby si užili aj autentickú brazílsku atmosféru.


Od čašníčky k majiteľke
Počas štúdia na gymnáziu v Prievidzi dostala Barbora Kočnerová Paziam príležitosť odísť na rok do Ameriky. Ako sama vraví, to bol pre ňu najväčší podnet pre život v zahraničí. Strednú školu absolvovala v Prahe, kde počas voľných chvíľ pracovala v kokteilovom bare. Tam spoznala pár Angličanov, vďaka ktorým sa dostala do svojho súčasného domova, Londýna.


V roku 2004 začala pracovať v novootvorenom podniku Made in Brasil. Zamestnala sa ako čašníčka, pričom za barom pracoval jej už súčasný manžel Renato. „Latinskoamerická kultúra ma vždy veľmi zaujímala. Baví ma pracovať v prostredí, ktoré je s ňou spojené,“ dodáva. Z pozície čašníčky sa vypracovala na manažérku. Napriek tomu, že reštauráciu na dva roky opustila, našla si k nej cestu späť. V roku 2009 jej a Renatovi totiž vtedajší majiteľ podniku ponúkol, že im reštauráciu prenajme. Odvtedy si ju riadia sami.


Začiatky, samozrejme, neboli najľahšie. Kočnerová Paziam však tvrdí, že ak človek verí vo vlastný cieľ a je motivovaný pozitívnym ohlasom zákazníkov, všetko sa dá. „Prvých pár rokov sme spolu s Renatom pracovali v podstate stále. Teraz už máme aj manažérov, takže sa môžeme venovať viac marketingu a papierovačkám,“ dodáva.


Nová výzva
Pred štyrmi rokmi k už zabehnutej reštaurácii otvorili manželia ďalšiu. Ako sama tvrdí, jedna reštaurácia ich už začala nudiť. „Mali sme vytrénovaný personál a manažérov, ktorí svoju prácu zvládali aj bez nás. Otvorili sme si preto ešte jednu,“ vysvetľuje. Napriek tomu, že druhý podnik je zariadený v rovnakom brazílskom štýle, predstavuje skôr bar ako reštauráciu. Podľa majiteľky bolo cieľom vytvoriť miesto, ktoré by bolo čiastočne aj kultúrne centrum.


Otvorenie druhého podniku s názvom Boteco stálo partnerov okolo 30-tisíc libier. Priestory novej reštaurácie sú v dlhodobom prenájme. Do

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.