Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2018, 00:00

Samit sledoval celý svet. Trhy zostali pokojné

Zatiaľ čo Trumpove výroky i činy dokázali v minulosti spôsobiť nemalé otrasy na burzách po celom svete, včera sa maximálne očakával iba mierny nárast ruských akcií či meny.

Samit sledoval celý svet. Trhy zostali pokojné
Zdroj: Reuters

Hoci stretnutie lídrov veľmocí sledoval celý svet, trhy ho v priebehu včerajška takmer ani nezaznamenali. Nepredpokladalo sa, že by sa štátnici dohodli na niečom významnom. Zatiaľ čo Trumpove výroky i činy dokázali v minulosti spôsobiť nemalé otrasy na burzách po celom svete, včera sa maximálne očakával iba mierny nárast ruských akcií či meny. Prípadné pohyby by boli podľa Borisa Tomčiaka, analytika spoločnosti Finlord, spôsobené len snahou oboch lídrov znižovať napätie medzi oboma krajinami.

Závislosť ekonomík
Import z Ruska do Spojených štátov momentálne predstavuje 17 miliárd dolárov a export z USA do Ruska je sedem miliárd. Nedá sa preto povedať, že by pre Spojené štáty bolo Rusko dôležitým obchodným partnerom. Aktuálne sa totiž nachádza na 30. priečke najväčších importérov.


Rovnako je na tom aj Rusko, v prípade ktorého sa zámorská veľmoc na exporte podieľa iba šiestimi percentami. Podľa analytikov sú preň v rámci obchodu oveľa dôležitejšie okolité krajin

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.