Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 00:00

Trump by kvôli výrokom o Rusku nemal utrpieť

Americký prezident po samite s Ruskom mení svoje vyjadrenia. Vraj sa len preriekol.

Trump by kvôli výrokom o Rusku nemal utrpieť
Zdroj: Reuters

Na pondelkový samit americký prezident Donald Trump pravdepodobne nebude spomínať v dobrom. Kritiku, ktorá sa na neho zniesla najmä z domácich radov, sa snaží aktuálne zmierniť vyjadreniami, ktorými opravuje svoje výroky z Helsínk. Podľa jeho slov sa na tlačovej konferencii s Putinom len preriekol a svojim tajným službám verí v tom, že Rusko zasahovalo do amerických prezidentských volieb v roku 2016.


„Veta mala znieť: Nevidím žiadny dôvod, prečo by to nebolo Rusko,“ opravil svoje výrok v utorok americký prezident. Ide teda o vyvrátenie jeho pôvodného vyhlásenia, v ktorom sa zastával ruského prezidenta. „Oprava bola naozaj jasným krízovým riešením po pondelkovej šokujúcej tlačovej konferencii,“ vyjadril sa analytik Petr Boháček z Asociácie pre medzinárodné otázky.


1. Prečo došlo k zmene vyhlásení?
Podľa Boháčka konal Trump pod tlakom silnej vnútrostraníckej kritiky, ktorá sa na neho zniesla. Jej spôsob bol však pochybný. „

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.