Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 00:00

Trump by kvôli výrokom o Rusku nemal utrpieť

Americký prezident po samite s Ruskom mení svoje vyjadrenia. Vraj sa len preriekol.

Trump by kvôli výrokom o Rusku nemal utrpieť
Zdroj: Reuters

Na pondelkový samit americký prezident Donald Trump pravdepodobne nebude spomínať v dobrom. Kritiku, ktorá sa na neho zniesla najmä z domácich radov, sa snaží aktuálne zmierniť vyjadreniami, ktorými opravuje svoje výroky z Helsínk. Podľa jeho slov sa na tlačovej konferencii s Putinom len preriekol a svojim tajným službám verí v tom, že Rusko zasahovalo do amerických prezidentských volieb v roku 2016.


„Veta mala znieť: Nevidím žiadny dôvod, prečo by to nebolo Rusko,“ opravil svoje výrok v utorok americký prezident. Ide teda o vyvrátenie jeho pôvodného vyhlásenia, v ktorom sa zastával ruského prezidenta. „Oprava bola naozaj jasným krízovým riešením po pondelkovej šokujúcej tlačovej konferencii,“ vyjadril sa analytik Petr Boháček z Asociácie pre medzinárodné otázky.


1. Prečo došlo k zmene vyhlásení?
Podľa Boháčka konal Trump pod tlakom silnej vnútrostraníckej kritiky, ktorá sa na neho zniesla. Jej spôsob bol však pochybný. „Myslím si, že jednoducho nechcel povedať, že urobil chybu a neuveriteľným spôsobom to preorientoval na jednoduché prerieknutie,“ dodal.


Podľa Dušana Fischera, analytika Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, môže byť dôvod štýlu opravy aj to, že Trump nie je zvyknutý na kritiku, a preto ani na ňu nevie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.