Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 13:53 Aktualizované dňa 19.07.2018 o 14:15

Najbohatšiemu Čechovi prekazili veľký mediálny obchod

Obchod prekazil bulharský regulátor.

Najbohatšiemu Čechovi prekazili veľký mediálny obchod
Zdroj: MAFRA/Petr Topič

Bulharský regulačný úrad zablokoval plánovaný predaj bulharskej mediálnej spoločnosti Nova Broadcasting Group českej investičnej skupine PPF. S odvolaním na oznámenie regulátora o tom dnes informovala agentúra Reuters.

PPF sa tento rok vo februári dohodla, že kúpi 95 percent firmy Nova Broadcasting od skupiny Modern Times Group (MTG) a zvyšných päť percent od spoločnosti Eastern European Media Holdings. MTG vtedy uviedla, že transakcia bulharský podnik ohodnocuje na 185 miliónov eur.

Hovorca PPF Zuzana Migdalová dnes ČTK oznámila, že PPF zatiaľ nemá písomné rozhodnutie regulátora k dispozícii, a preto ho nemôže komentovať. Hovorca MTG napriek rozhodnutiu bulharského regulačného úradu agentúre Reuters povedal, že očakáva zavŕšenie dohody o predaji spoločnosti Nova Broadcasting v druhej polovici tohto roka.

Nova Broadcasting Group je v Bulharsku podľa skorších údajov najväčšou komerčné mediálnou skupinou s podielom na sledovanosti 33 percent. Tvorí ju sedem televíznych staníc a 19 firiem poskytujúcich on-line mediálne služby. Založená bola v roku 1994.

​Skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera investuje do množstva odvetví, od bankovníctva, finančné služby, telekomunikácie, nehnuteľnosti až po biotechnológie.

Vlastní okrem iného väčšinový podiel v miestnom operátorovi O2, ktorý je v Česku najväčším prevádzkovateľom internetovej televízie. Predtým PPF vlastnila českú komerčnú televíziu Nova, ktorú v roku 2005 predala spoločnosti CME.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.