Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2018, 09:51

Avast kupuje úspešnú slovenskú firmu zo Žiliny

S akvizíciou získava antivírusová firma oficiálnu prítomnosť na Slovensku, kde pracuje väčšina zamestnancov firmy INLOOPX.

Avast kupuje úspešnú slovenskú firmu zo Žiliny
Zdroj: Avast

Antivírusová firma Avast sa dohodla na kúpe slovenskej mobilnej vývojárskej firmy INLOOPX s hlavným sídlom v Žiline. Vďaka tejto transakcii získa Avast vývojárov a ďalších odborníkov, ktorí posilnia tím zameriavajúci sa na bezpečnosť a ochranu chytrých domácností, internetu vecí (IoT) a mobilných zariadení. Firma to oznámila v tlačovej správe.

S akvizíciou Avast získava tiež oficiálnu prítomnosť na Slovensku, kde pracuje väčšina zamestnancov spoločnosti INLOOPX. Dokončenie transakcie sa očakáva na konci augusta, za predpokladu, že budú splnené všetky zmluvné podmienky.

"Našim užívateľom chceme dodávať produkty, vďaka ktorým pre nich bude naozaj ľahké chrániť svoje digitálne informácie, či už pomocou antivírusov, rodičovskej kontroly alebo cez platformu Smart Home pre zabezpečenie IoT zariadení v chytrých domácnostiach," uviedol prezident mobilnej divízie Avastu Gagan Singh.

Avast svojim viac ako 400 miliónom užívateľom po celom svete ponúka produkty pod značkami Avast a AVG, ktoré ich chránia pred hrozbami na internete a pribúdajúcimi hrozbami v prostredí internetu vecí.

INLOOPX vznikol v roku 2012 a dnes je globálne fungujúcou softvérovou agentúrou, ktorá získala oficiálne certifikácie od Googlu a Microsoftu. Má viac ako 140 spolupracovníkov, centrálu v Žiline a pobočky napríklad v Bratislave, Banskej Bystrici, Prahe, Ostrave, Stuttgarte alebo Sunnyvale. Konzultačné a vývojárske služby poskytuje napríklad pre Intel, Volkswagen, T-Mobile alebo Mercedes-Benz.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.