Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2018, 23:19

Po vzdaní sa Foxu ostáva Comcastu Sky

Americká firma sa zameriava na britský televízny klenot, ktorý vysiela pre milióny ľudí.

Po vzdaní sa Foxu ostáva Comcastu Sky
Zdroj: Reuters

Získať britskú platenú televíziu Sky. To je v súčasnosti hlavný cieľ americkej mediálnej spoločnosti Comcast. Sky, ktorá je nazývaná aj korunným klenotom, predstavuje obrovskú platformu v Európe, keďže v súčasnosti vysiela pre približne 23 miliónov európskych domácností. Ak by Comcast súboj o tento klenot vyhral, získal by väčší vplyv na európskom trhu. Práve preto je pre americkú spoločnosť táto akvizícia taká dôležitá.


Silný hráč
O Sky sa tak pravdepodobne ešte odohrá zaujímavý boj. Comcast neustále zvyšuje svoju ponuku, ktorá minulý týždeň predstavovala 26 miliárd libier. Prekonali tak ponuku Ruperta Murdocha, ktorý chcel ponúknuť 24,5 miliardy libier. Nezávislá komisia spoločnosti Sky odporučila, aby akcionári nakoniec akceptovali ponuku Comcastu. Fox však aj napriek tomu už teraz vlastní 39 percent spoločnosti. „Disney sa pravdepodobne vzdá podielu v Sky v prospech Comcastu, aby mohla akvizícia prebehnúť bez zbytočných prieťahov,“ vyjadril sa Radoslav Tupý, analytik Capital Markets. Ani jedna zo spo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.