Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 00:00

Najviac požiarov je v Portugalsku

Ničivé požiare zasahujú Európu každý rok. Najničivejšie za posledné roky boli najmä v južných oblastiach.

Najviac požiarov je v Portugalsku
Zdroj: Reuters

1. Portugalsko
Minulý rok muselo s ničivými požiarmi bojovať najviac Portugalsko. V júni zasiahli rozsiahle plamene obec Pedrógăo Grand, odkiaľ sa rozšírili do okolitých miest v centrálnej oblasti. Podľa portugalských autorít bol požiar najväčším v histórii krajiny a jeho obeťou sa stalo viac ako 60 ľudí. V auguste v centrálnej oblasti krajiny hasiči zasahovali znovu. V dôsledku požiaru vtedy v meste Maçăo skončilo uväznených okolo dvetisíc ľudí. Požiar sa podarilo uhasiť bez obetí.

Tretí z veľkých požiarov vypukol v októbri. Plamene boli vtedy najväčšie na severe krajine a zasiahli aj do Španielska. Trojdňový zásah hasičov si vyžiadal takmer 40 obetí.


Požiare v Portugalsku zničili viac ako 14-tisíc hektárov pôdy. V súčasnosti je krajina zodpovedná za 60 percent celkového počtu zničenej pôdy v Európskej únii, napriek tomu, že svojou rozlohou zaberá len dve percentá z rozlohy Únie. Minulý rok sa premiér Antonio Costa vyjadril, že krajina nutne potrebuje zlepšiť a zrýchliť svoje konanie v takýchto situáciách. „Po tomto roku nemôže

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.