Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 00:00

Grécko v plameňoch. Ohrození boli aj Slováci

Pre nadmerné požiare na Peloponézskom polostrove prišlo o život už najmenej 60 ľudí.

Grécko v plameňoch. Ohrození boli aj Slováci
Zdroj: Reuters

Čoraz vyššie teploty je možné pociťovať po celej Európe. Grécko, krajina, ktorej ekonomika z veľkej časti stojí na turizme, sa musí s týmto problémom trápiť tiež. Obrovské požiare, ktoré v nej cez víkend vypukli v niektorých destináciách, zasiahli už aj Slovákov. „V noci veľvyslanectvo kontaktovali niekoľkí naši turisti, ktorí museli opustiť svoje apartmány a pre požiare prišli o doklady,“ vyjadril sa Peter Susko, hovorca ministerstva zahraničných vecí.

Podľa ich informácií žiadny zo Slovákov by nemal byť zranený, rezort dianie naďalej monitoruje.


V Grécku by malo byť približne tristo našich turistov. Ministerstvo zahraničia upozorňuje, že krajina počas leta požiarmi trpí často. Turisti by preto mali byť vždy ostražití.


Turistov to neodradí
Následky častých požiarov ovplyvňujú aj miestny turizmus. Vďaka príjmom z neho žije aj tamojšia ekonomika. „Akákoľvek nepriaznivá udalosť veľmi ovplyvňuje predajnosť danej destinácie,“ tvrdí riaditeľka marketingu pre cestovnú kanceláriu Firo tour Hana Ivanová. Grécko však podľa nej ponúka viacero destinácií, ktoré sú mimo o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.