Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 22:57 Aktualizované dňa 25.07.2018 o 00:03

USA a Únia sa dohodli, že sa budú usilovať o nulové clá, vyhlásil Trump

Po stredajšom stretnutí s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom vo Washingtone to oznámil americký prezident Donald Trump

Jean-Claude Juncker a Donald Trump
Zdroj: TASR/AP

Spojené štáty a Európska únia sa dohodli na tom, že sa budú usilovať o nulové clá a nulové subvencie na priemyselné tovary okrem automobilov.

Po stredajšom stretnutí s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom vo Washingtone to oznámil americký prezident Donald Trump, informovala agentúra AP.

Trump povedal, že EÚ súhlasila aj s nákupom "viac sóje" a so zvýšeným dovozom skvapalneného zemného plynu zo Spojených štátov.

Juncker po schôdzke uviedol, že sa s Trumpom dohodol, aby sa pokúsil zmierniť obchodné napätie medzi USA a EÚ.

Poznamenal, že kým budú prebiehať rokovania, EÚ nebude zavádzať ďalšie clá a prehodnotí existujúce clá na dovoz ocele a hliníka.

Obchodné napätie medzi Bruselom a Washingtonom sa zvýšilo potom, čo USA na začiatku júna zaviedli clá na dovoz ocele a hliníka z Európskej únie, Kanady a Mexika. EÚ zareagovala odvetnými clami. Trump navyše pohrozil clami na dovoz áut z EÚ.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.