Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2018, 14:00 Aktualizované dňa 27.07.2018 o 14:19

Twitter stratil milión užívateľov, akcie pred otvorením búrz padajú

Akcie Twitteru oslabili pred začiatkom obchodovania o 20 percent.

Twitter stratil milión užívateľov, akcie pred otvorením búrz padajú
Zdroj: Reuters

Akcie sociálnej siete Twitter oslabili pred začiatkom obchodovania o 20 percent po tom, čo firma stratila milión mesačných užívateľov.

Podľa svojho dnešného oznámenia pritom v druhom štvrťroku vykázala rekordný zisk 100 miliónov dolárov a v pluse je už tretí kvartál za sebou. Vo štvrtok zažil podobný prudký prepad akcií prevádzkovateľ sociálnej siete Facebook.

V porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi sa mesačný počet aktívnych používateľov Twitteru znížil v období od marca do júna na 335 miliónov. Analytici predpokladali, že sa počet užívateľov naopak mierne navýši.

Firma dnes navyše uviedla, že v treťom štvrťroku by sa počet užívateľov mohol znížiť až na 330 miliónov.

Príčinou ich poklesu sú okrem iného aj nové európske pravidlá pre bezpečnosť údajov. Twitter je však už dlhšiu dobu rovnako ako jeho väčší konkurent Facebook pod tlakom kontrolných orgánov mnohých krajín. Tie ich chcú prinútiť, aby postupovali prísnejšie proti falošným profilom, ktorými sa šíria spamy, politická propaganda a nenávistné prejavy.

V rovnakom období minulého roka firma hospodárila ešte so stratou 116,5 milióna dolárov. Tržby jej v druhom štvrťroku tohto roka stúpli o 24 percent na 711 miliónov dolárov. Analytici odhadovali tržby len vo výške 696 miliónov dolárov.

Twitter vstúpil na burzu v roku 2016:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.