Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2018, 13:25

Peking zatvorí do dvoch rokov okolo 1000 závodov, cieľom je zlepšenie ovzdušia

Čína už v roku 2014 začala realizovať plán, ktorý by mal Peking zbaviť ťažkého priemyslu s negatívnymi dôsledkami na tamojšie ovzdušie.

Znečistenie ovzdušia v Číne
Zdroj: Reuters

Čínske hlavné mesto Peking zatvorí do dvoch rokov okolo 1000 výrobných závodov. Je to súčasť programu zameraného na zlepšovanie ovzdušia a na podporu ekonomiky susedných regiónov. Informovali o tom v pondelok čínske štátne médiá.

Peking sa podľa informácií médií, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters, bude zameriavať najmä na dynamické, high-tech odvetvia a "z klasickej výroby" sa stiahne. Mesto už zatvorilo alebo presunulo inde 2465 "bežných" výrobcov.

Čína už v roku 2014 začala realizovať plán, ktorý by mal Peking zbaviť ťažkého priemyslu s negatívnymi dôsledkami na tamojšie ovzdušie. Plán okrem toho počíta s presunutím niektorých vládnych inštitúcií a univerzít do novej ekonomickej zóny Siung-an v susednej provincii Che-pej.

Vláda chce okrem toho vytvoriť integrovanú dopravnú sieť a zjednotiť normy v oblastiach ako vzdelanie a sociálne zabezpečenie. To by umožnilo provincii Che-pej, ktorá je známa najmä ťažkým priemyslom, prilákať väčší počet investorov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.